Blog

Showroom Swarzedz Home

W Poznaniu na ul. Wszystkich Świętych 4a, w historycznych wnętrzach Stolarni Józefa Zeylanda,  otworzył drzwi nowy Concept Store a mianowicie wieloletni polski producent mebli, ikona polskiego designu Swarzędz Home stworzył,  iście designerskie miejsce, gdzie dumnie wystawia swoje piękne i rzetelnie wykonane meble wraz z dodatkami, meblami , lampami europejskich firm, przede wszystkim kilku  firm hiszpańskich .

Niedawno odwiedziłam naszych przyjaciół z RS Barcelona w ich nowym showroomie, który znajduje się w centrum Barcelony, dokładnie na ulicy Corsega. Dla przypomnienia czym zajmują się RS BARCELONA tutaj,  artykuł Ewy Mierzejewskiej o ich oryginalnych typowo hiszpańskich propozycjach designerskich, jakimi są stoły do piłki stołowej oraz do ping ponga do biur lub domu oraz sportowe i dekoracyjne dodatki do wystroju wnętrz. showroom rs barcelona

Lampy wiszace Cirio Kolekcja Cirio powstaje w Barcelonie jako kolejny projekt  Antoniego Aroli dla firmy Santa&Cole, natomiast początek tej porcelanowej rodziny lamp to duże kompozycje do wnętrz publicznych. Arola inspiruje się w Turcji a dokładnie w Hagia Sophia: "Podnosisz wzrok i tam jest"…Cirio czyli świeca po polsku. Lampa, która zapewnia bogate przeżycia i różnorodność kompozycji oraz gry światłem.

Tripode M3 Santa&Cole Od 1990 roku te nowoczesne lampy  Santa&Cole występują w różnych kolorach i rozmiarach, stojące na biurku lub na stole, stojące na podłodze modele G5 i G6 czy malutkie modele M3 na stoliczki nocne … Łączy je wspólny element, którym jest  pięknie opleciony abażur w kolorowe bawełnianie wstążki , cały czas modny i lubiany w różnych pomieszczeniach, tych większych i mniejszych dosłownie na całym świecie.

Nowoczesne krzesło plastikowe GreenDziś trochę więcej o plastikowym ale ekologicznym krześle Green czyli również o recyklingu mebli. Dlaczego ekologicznym? Gdyż Green to krzesło recyklingowe, z tworzywa posiadające certyfikacje Eco Design, o której jeszcze nie wszystkim lubiącym dobry design ale i chroniącym środowisko wiadomo… Certyfikacja Eco Design  pochodzi z Hiszpanii od firmy Mobles 114 i mało jakie krzesło plastikowe obecnie na rynku w Polsce, może się nim pochwalić.

dywany ekskluzywneDziś napiszę o dywanach tych nie latających, gdyż lubimy je w Polsce i często zdobią nasze pokoje albo balkony. Skupie się na dywanach lub chodnikach dywanowych z bawełny, wełny i niektórych z polipropylenu, wszystkie tkane są ręcznie w Indiach i posiadają certyfikacje GoodWeave , osobiscie mam je w domu i jestem niezmiernie zadowolona.

Lampy  industrialne

Miguel Mila to kolejna ikona hiszpańskiego designu, która zagości na naszym blogu. Projektant lamp i mebli w stylu industrialnym, które od ponad pół wieku cieszą nasze oko i oświecają nasze mieszkania. Miguel Milá i jego lampy industrialne Miguel Mila urodził się w Barcelonie w rok 1931 w arystokratycznej rodzinie, i od dziecka miał kontakt z wieloma artystami, bo i jego rodzina miała liczne koneksje artystyczne. Na przykład jego wuj Pedro Mila y Camps, dla którego Antonio Gaudi zaprojektował słynny Casa Mila.

live-barcelona-postres-de-bcn-pasteles Dziś na blogu trochę inaczej, lifestylowo a w zasadzie kulinarnie , gdyż zbliżają się święta wielkanocne i postanowiłam napisać jak to wygląda w Barcelonie.  Rodzinnie i tradycyjnie,   malujemy jajka w domu i dekorujemy, ale to jednak polski zwyczaj i tradycja nie do końca hiszpańska, mimo iż wiele szkół już zaakceptowało malowanie jaj na zajęciach z plastyki…

Nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrzTrendy, co roku diametralnie się nie zmieniają, ale zawsze są jakieś nowości, co roku jest też ich sporo i dobrze, bo każdy może wybrać coś dla siebie?  Jakie nowoczesne meble, lampy i dodatki do wnętrz powinny ubrać nasze wnętrza?  Co jest "trendy" w 2016? Według nas na pewno funkcjonalność – prostota, nowoczesne meble, które możemy użyć na wiele sposobów, w wielu miejscach jak i nowoczesne meble, lampy i dodatki. To słowo najlepiej chyba opisuje sens powstania nowoczesnego krzesła TUBE od Mobles 114.